Alaaddinbey Mh. 626.Sk. No:4 Nilüfer / BURSA

3 Boyutlu Peyzaj Projelendirme

Üç Boyutlu Peyzaj Projelendirme

Üç boyutlu peyzaj projelendirme, canlı ve cansız materyalleri bir arada kullanarak ekolojik, ekonomik ve estetik tasarımlar oluşturmaktayız. Peyzaj tasarımlarını canlı ve cansız materyalleri birlikte kullanarak gerçekleştirmekteyiz. Yapısal ve bitkisel peyzajları tasarlamak bu alanın özellikleri dikkate alarak sürdürülebilir tasarımlar öncelikli hedefimizdir. Mevcut alan üzerinde gerçekleştireceğimiz tasarım için kullanıcı kitlesini bilmek ve alanı iyi tanımak gerekir. Peyzaj tasarımlarında, alanın ekolojik, sosyolojik, iklimsel ve daha birçok özellikleri önceliğimizdir. Bu özellikler ele alınarak estetik değerler bütünü ile tasarımlarımızı gerçekleştiriyoruz.

Uygulama Örnekleri

Uygulama yapacağımız bölgenin seçilen bitki türüne uyumu, bitkinin gelişimi için ilk sıradadır. Örneğin toprak, su, rüzgar veya sıcaklık gibi etkilerin seçilen bitkinin de bu istekleri ile örtüşmesine dikkat ederiz. Bitkilerin isteklerinin yanı sıra bir arada kullanılacak bitkilerde birbiri ile uyumlu seçimler yapmaktayız. Bitki kompozisyonunda dikkat ettiğimiz ve önemli bulduğumuz bir noktadır. Dikkate alınmadığı durumda bitkiler sağlıklı gelişim gösteremez kuruyabilir ve ya çürüyebilir.

Hangi bitkinin nereye dikileceği konusunda kullanım alanları ve amacı da göz önünde bulundurularak tasarım yapmaktayız. Kullanım alanına hizmet etmeyen bitkiler işlevsiz kalabilir. Estetik durmayabilir veya gelişimi bozulabilir. Mesela gölge yapması istenen bir bölgede geniş yapraklı tepe tacı geniş bitkiler tercih edilmelidir. Çocuk oyun alanlarında, yürüyüş yolları kenarlarında ibreli dikenli bitki tercihlerinin uygunsuz olabileceği gibi kullanım alanlarına uygun bitki türleri seçmekteyiz. Tasarımlarda bitkinin gelişiminde alacağı hal göz önünde bulundurarak tasarım yapmaktayız. Bitki dikim yerini ona göre belirlemekteyiz. Yapısal unsurlara yakın dikilen bitkilerin büyüme ve gelişme evrelerinde yaşanacak sıkıntılar olabilir. Bunları öngörerek doğru lokasyon seçimi ile tasarımdaki yerini belirliyoruz. Diğer firmamız doruk plastik ile birlikte üç boyutlu peyzaj projeleri işlemlerini beraber yürütmekteyiz.

KAYIOBA2

KAYIOBA3

KAYIOBA4

KAYIOBA

KAYIOBA

Yapmayı hedeflediğimiz tasarımı daha iyi tarif etmek için kullandığımız yöntemdir. Hayali olarak canlandırmak için üç boyutlu çalışmalarımıza yer vermekteyiz. Dolayısıyla projelerde tasarımcı olarak bu tasarımı talep edenin anlatmak istediği ve hayal ettiklerini kolaylıkla görselleştiriyoruz.

Üç boyutlu peyzaj projelendirme için iki boyutta hazırladığımız plan ve kesitler doğrultusunda çizimlere hacim kazandırarak üç boyutlu modellemeler haline gelir. Uygulama alanında yapacağımız değişimleri, renklendirmeleri, kullanım alanlarını belirleyerek, tasarımları üç boyutlu modelleme ile öncesinde kurgulamaktayız.

Üç boyutlu peyzaj projelendirmenizde için bizimle çalışmaya ne dersiniz?

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: