Alaaddinbey Mh. 626.Sk. No:4 Nilüfer / BURSA

Bursa Çocuk Oyun Parkı

18.05.2020
523

Bursa Çocuk Oyun Parkı

Çocuk oyun parkları, çocukların oyun oynamaları için tasarlanmış alanlardır. Oyun parklarının kullanım amacını kavrayabilmek için öncelikle oyunun çocuk açısından öneminden bahsetmek gerekir.

Oyun, çocuğun bedensel, zihinsel, sosyal ve yaratıcı yönlerini kullanarak eğlenmesine katkı sağlayan önemli bir fırsattır. Çocuk, oyun oynarken özgür alanında bulunur. Arkadaşlarıyla rollere bürünerek yaratıcı düşünmenin gelişimi için önemli adımlar atar. Özellikle 3-4 yaşlarından itibaren çocuk, arkadaşlarıyla daha çok oynamak ister ve dış ortamlardaki oyun alanlarına ilgisi artar. Bu noktada oyun parkı çocukların dış ortamda oyun kurmaları için büyük bir fırsattır.

Bursa’da bulunan firmamız Dorukpark olarak çocukların buluşma noktaları olan oyun parkları konusunda, onlara en uygun ve güvenli oyun ortamını sunabilmek için kaliteden ödün vermeden çalışıyoruz. Oyun parkı üretiminde kesinlikle dönüşümlü hammadde kullanmıyoruz. Çocuk sağlığını ön planda tutuyoruz.

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında yetişen çocuklar güvenli dış ortamdan ve sosyalleşmeden yoksun bir hayat sürdürmektedir. Bu yoksunluğun giderilmesinde bir yöntem olarak oyun parklarının artırılması gösterilebilir. Kurulan oyun parklarının sayısı kadar nitelikli oluşu da önem taşımaktadır. Bir oyun parkının tasarımında şunlara dikkat edilmelidir:

  • Oyun parkı çocukların güvenliğini sağlıyor mu?
  • Çocukların beklentilerine uygun dizayn edilmiş mi?
  • Çocuğun çok yönlü gelişim alanlarına hitap ediyor mu?
  • Oyun elemanlarında çeşitlilik var mı?
  • Çocukların sosyalleşmesi için uygun ortam oluşturulmuş mu?
  • Oyun parkında kullanılan malzemeler sağlık açısından uygun mu?

Geleneksel çocuk oyun parklarında bulunan kaydırak, salıncak gibi oyuncaklar çocuğun kas gelişimini ve temel koordinasyon becerilerini destekler. Bunların yanı sıra günümüzde bulmaca gibi problem çözme becerilerini destekleyen çeşitli oyun elemanları mevcuttur.

Çocuk oyun parkı tasarımında size destek olacak bir ekibimizle biz Dorukpark olarak beklentilerinize uygun oyun elemanlarını üretip kurmak için hazırız. Tasarlayacağımız projede 30m2’den başlayarak istediğiniz boyutlarda oyun parkı kurulumu yapıyoruz. Bunların yanı sıra kauçuk zemin kaplama, ahşap oyun parkı, bank ve kamelya, dış mekan fitness aletleri, çöp kovaları imalat ve satışımız bulunmaktadır. Türkiye’nin her iline satışımız ve kurulumumuz mevcuttur.

Siz hayal edin biz dilediğiniz çocuk oyun parkını üretelim.

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için arayabilirsiniz. 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: